Monday , 16 July 2018 / دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اجتماعی / گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجرReviewed by نارچین on Feb 12Rating: 4.0گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجرشلوغی و ازدحام جمعیت به قدری است که هنوز میهمانان جشنواره نتوانستند خود را به برج میلاد برسانند. ازدحام مردم باعث شده است که کندی در رفت و آمد صورت گیرد و بسیاری از میهمانان و کاندیدا به جشنواره نرسیده اند. باران به شدت در حال باریدن است و میهمانان از روی فرش قرمز به سالن اصلی هدایت می شوند اما درب های سالن اصلی هنوز باز نیست و میهمانان به سالن اصلی جشنواره وارد نشدند. با توجه به حجم زیاد جمعیت و ترافیک مسیرهای منتهی به برج میلاد بعید به نظر می رسد که آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر تا یک ساعت دیگر آغاز شود. محمدرضا شهیدی‌فرد به عنوان مجری مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به اجرای برنامه می پردازد. علیرضا رضاداد دبیر سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر است.

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر،

بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به رخ دیوانه رسید،

سعید آقاخانی و باران کوثری بهترین بازیگران مرد و زن جشنواره سی و سوم

شلوغی و ازدحام جمعیت به قدری است که هنوز میهمانان جشنواره نتوانستند خود را به برج میلاد برسانند. ازدحام مردم باعث شده است که کندی در رفت و آمد صورت گیرد و بسیاری از میهمانان و کاندیدا به جشنواره نرسیده اند. باران به شدت در حال باریدن است و میهمانان از روی فرش قرمز به سالن اصلی هدایت می شوند اما درب های سالن اصلی هنوز باز نیست و میهمانان به سالن اصلی جشنواره وارد نشدند.

با توجه به حجم زیاد جمعیت و ترافیک مسیرهای منتهی به برج میلاد بعید به نظر می رسد که آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر تا یک ساعت دیگر آغاز شود.

محمدرضا شهیدی‌فرد به عنوان مجری مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به اجرای برنامه می پردازد. علیرضا رضاداد دبیر سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر است.

از ساعتی قبل مهمانان مراسم با برنامه ریزی مسوولان اجرایی جشنواره و طی مراسم استقبال ویژه‌ای از طریق کوچه انقلاب برای حضور در مراسم اختتامیه، وارد مرکز همایش های برج میلاد شدند.

برگزیدگان بخش‌های مختلف سودای سیمرغ، نگاه نو، هنر و تجربه و مستند در این مراسم معرفی می‌شوند و سیمرغ‌های سی و سوم به دست برگزیدگان می‌رسد.

محمد حمیدی‌مقدم کارگردانی و ملک جهان‌خزاعی طراحی صحنه مراسم اختتامیه را بر عهده دارند.

در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر سینماگران و شخصیت‌هایی مانند حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، محمد احسانی مدیر شبکه اول سیما، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، خسرو سینایی، هادی منبتی، رضا عطاران، محمد بزرگ نیا، پروانه مرزبان، عبدالله اسکندری، هوشنگ گلمکانی، علیرضا رئیسیان، مهوش وقاری، محسن علی‌اکبری، کاوه سجادی حسینی، شهرام شکیبا، صادق صادق دقیقی، انسیه شاه حسینی، شمس لنگرودی، سعید راد، مجید مظفری، سیروس الوند، عبدالله اسکندری، حسین مسافر آستانه مدیر موسسه رسانه‌های تصویری، حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، داریوش باباییان، فرشته طائرپور، هایده صفی یاری، اکرم محمدی، غلامرضا رمضانی، سیامک صفری، مهتاب کرامتی، فائزه عزیزخانی، حبیب رضایی، نیکی کریمی، آزیتا موگویی، برزو ارجمند، وحید جلیلوند، حسن بلخاری، علیرضا برازنده، طناز طباطبایی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، حسام الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور، هومن سیدی و… حضور دارند و البته حضور نامزدهای جشنواره در بخش‌های مختلف، در سالن پررنگ است.

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر

داوران سی و سومین جشنواره فیلم فجر

مجید مجیدی (رییس هیات داوران)، عبداله اسکندری، محمد بزرگ نیا، عزیز ساعتی، علیرضا شجاع نوری، جواد طوسی و مهتاب نصیرپور به عنوان هیات داوران بخش سودای سیمرغ سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر، آثار بخش «سودای سیمرغ» را داوری کرده‌اند.

همایون اسعدیان، حسن بلخاری، فرشته طائرپور، محمدمهدی عسگرپور و رضا مقصودی به عنوان هیات داوران بخش نگاه نو سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر آثار بخش «نگاه نو» را داوری کرده‌اند.

حبیب احمدزاده، مهرداد اسکویی، محمدرضا اصلانی، محمدعلی فارسی و مانی میرصادقی اعضای هیات داوران بخش «سینما حقیقت» (مستند) سی و سومین جشنواره فیلم فجر بوده‌اند.

جمال امید، هوشنگ گلمکانی، جعفر صانعی مقدم، ایرج تقی پور، شهرام مکری، محمدرضا فرجی، مجید مسچی، سیف الله صمدیان و امیرحسین علم الهدی اعضای شورای سیاستگذاری «سینمای هنر و تجربه» بودند.

مردم برای دیدن سینماگران آمدند

گزارش خبرنگار مهر حاکی از آن است که جمعیت کثیری در محوطه برج میلاد حاضر هستند. افرادی که کارت ورود به سالن را دارند با عبور از کوچه انقلاب به راحتی وارد می‌شوند و مردم عادی نیز که برای دیدار با هنرمندان محبوبشان آمده‌اند در دو طرف این راهرو که ایجاد شده، ایستاده‌اند. بازار سیاه خرید و فروش کارت ورود به سالن هم داغ است!

سرود جمهوری اسلامی ساعت ۱۹:۲۲ نواخته شد تا اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر به صورت رسمی کار خود را آغاز کند. تلاوت قرآن کریم با صدای جعفر فردی زینت‌بخش این مراسم است.

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر

گزارش کامل اختتامیه جشنواره فیلم فجر

سلامی موسیقایی به سینما

پخش موسیقی از گروه «وصل یار» با آواز علی زندوکیلی اولین بخش از اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر بود.

شهیدی‌فرد مجری مراسم در سخنانی ضمن تمجید از سینمای ایران اشاره ای هم به آلودگی شدید هوا در اهواز داشت و به مردمی اشاره کرد که با ماسک این روزها در شهرشان تردد می‌کنند.

تصاویری از روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ویژه ۲۲ بهمن پس از صحبت‌های مجری روی پرده رفت.

علیرضا رضاداد دبیر جشنواره به عنوان اولین سخنران گفت که بیشتر درباره مقام شامخ حضرت رسول اکرام (ص) صحبت کرد و پس از آن کلیپی که بخش‌هایی از مستندهای حاضر در فجر را شامل می‌شود، روی پرده رفت.

«سینما حقیقت» اولین بخشی بود که برندگان سیمرغ آن اعلام شد. امسال تندیس‌های اختصاصی برای این بخش در نظر گرفته شده است.

سیمرغ بهترین پژوهش و متن مستند

محمدعلی شعبانی برای پژوهش فیلم مستند «سمفونی استیضاح»

شعبانی با لباسی مزین به نام محمد رسول الله روی سن حاضر شد و از حضار خواست حاج قاسم سلیمانی را تشویق کنند.

سیمرغ بهترین کارگردانی

مهدی گنجی برای فیلم من می‌خوام شاه بشم

رادیو نمایش با برنامه «پرانتز باز» به سردبیری مارال دوستی و با اجرای کامران تفتی پخش زنده مراسم را برعهده دارد که ضمن پوشش لحظه به لحظه مراسم همچنین گفتگوهایی با نامزدها و داوران جشنواره پخش کردند.

جـایزه ویژه هیأت داوران مستند

فرشاد افشین‌پور برای تصویربرداری فیلم «سفر به آمادای»

فرشاد افشین پور گفت: دوست دارم یک روز سیمرغ بهترین فیلم را بگیرم، می خواهم این جایزه را به دکتر سرافراز رییس سازمان صدا و سیما تقدیم کنم چرا که این تنها فیلمی بود که به عنوان نماینده سازمان صدا و سیما حضور دارد.

تندیس بلورین بهترین فیـلم مستند

تندیس بلورین بهترین فیـلم سینما حقیقت به معین کریم الدینی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم «آتلان» اهدا شد.

تجلیل ویژه از انیمیشن‌های فجر

در ادامه مراسم علیرضا رضاداد دبیر جشنواره با همراهی خسرو سینایی به صورت ویژه از هادی محمدیان و حامد جعفری برای تهیه کنندگی انیمیشن «شاهزاده روم» تجلیل کرد.

محمدیان در سخنان کوتاهی گفت: دهه ۹۰، دهه انیمشن سینمای ایران خواهد بود و خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان به انیمیشن هستیم.

علی نجفی‌امامی و محمدرضا نجفی‌امامی تهیه‌کنندگان فیلم پویانمایی زنده «مبارک» نیز از سوی دبیر جشنواره تجلیل شدند.

علی نجفی امامی هم از سینماگران ایرانی خواست از استفاده از انیمیشن رئال نترسند و سینما را با استفاده از این صنعت از یکدستی خارج کنند.

درخواست خسرو سینایی از سینماگران جوان

خسرو سینایی در سخنانی گفت: من خودم خواستم که سخنانی در اینجا داشته باشم. در نسل ما یعنی ۵۰ سال پیش ما آرزو داشتیم سینما هنری ارزشمند باشد نه اینکه فقط برای سرگرمی و تخمه شکستن و بشکن زدن باشد و امروز شاهدم که نسل جوان آثاری می سازد که می توان با غرور به آن نگاه کرد. سینمای ما به این نگاه محترم نسل جوان نیاز دارد و به همه فیلمسازان می گویم که قدر خود و حرفه خود را بدانید. به شما و به فرهنگی که به جامعه معرفی می کنید نیازمندیم، قدر آن را بدانید و برای سینمای ایران تلاش کنید.

نوبت به اهدای جوایز بخش «نگاه نو» رسید.

بهترین فیلمنامه «نگاه نو»

هیأت داوران در بخش فیلمنامه به جای تندیس بلورین، دو دیپلم افتخار اهدا کردند.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اقتباسی به حمیدرضا قطبی و ناهید طباطبایی برای فیلم «جامه‌دران» اهدا شد.

محمدرضا قطبی از امیر مهاجر سلطانی که در بازنویسی فیلمنامه او را همراهی کرده بود، تشکر کرد.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اصلی (غیر اقتباسی) به مریم مقدم و بهتاش صناعی ها برای «احتمال باران اسیدی» اهدا شد.

مریم مقدم بیان کرد: از همه هیات داوران و کسانی که فیلم را دیدند تشکر می کنم.

بهتاش صناعی ها گفت: یک تشکر ویژه می کنم از کسانی که برای ساخت این فیلم مستقل با بودجه بسیار اندک همکاری کردند که از این جمله می توان به ایرج رامین فر، کامبوزیا پرتوی و شمس لنگرودی و جعفر پناهی اشاره کرد.

بهترین کارگردانی «نگاه نو»

تندیس بلورین بهترین کارگردانی به  وحید جلیلوند برای «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» تقدیم شد.

وحید جلیلوند بعد از دریافت جایزه گفت: آقای رضاداد سیمرغ بلورین کو؟ چرا؟… از هیات انتخاب تشکر می کنم و خیلی هیجان زده هستم. از هیات داوران تشکر می کنم. از علی جلیلوند برادرم تشکر می کنم. او تنها تهیه کننده فیلم نبود. گفتن واژه تهیه کننده برای او کم است او یک برادر برای همه عوامل فیلم است.

وی ادامه داد: می خواهم این شبه سیمرغ و ذوق خود را تقدیم کنم به مادرم نه برای اینکه عزیزترین مادر دنیا است که هست برای اینکه از بچگی به من یاد داد کسی را قضاوت نکنم و بعد به امیر جلیلوند پدرم هدیه کنم نه برای اینکه بهترین پدر دنیا است، برای اینکه همه به بچه هاشون یاد می دهند که زمین خوردید یا علی بگویید و بلند شوید اما بابام به من یاد داد اگه یا علی بگویی هیچوقت زمین نمی خوری.

تندیس بلورین هیات داوران «نگاه نو»

امیرحسین عسگری برای فیلم «بدون مرز»

امیر حسین عسگری گفت: خوشحالم که در این دوره از جشنواره بدون مرز از نظر هیات داوران گذشت و آن را انتخاب کردند.

بهترین فیلم «نگاه نو»

سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش نگاه نو به محمد حسین لطیفی برای فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» اهدا شد.

محمدحسین لطیفی گفت: به همه کسانی که فیلم هایشان در جشنواره هست و نیست و همه آن هایی که جایزه گرفته و نگرفته اند تبریک می گویم. چون حال همه ما خوب است.

وی افزود:‌ وقتی می گویند فیلم خوب یعنی این جوایز برای همه تیم است و این جایزه برای همه عوامل فیلم است.

همچنین فرشته طائرپور از اعضای هیات داوران نیز در سخنانی گفت: به مهمانان این جشنواره چه مسئولان و چه دوستداران سینما خوشامد می‌گویم. به ما گفته شده بود که آقای روحانی برای اهدای جوایز این بخش حضور پیدا می کند که متاسفانه نیامدند. ما به حمایت های واقعی در سینما احتیاج داریم و از مسئولان می خواهیم که در هفته حداقل یک بار برای دیدن فیلم های ایران وقت بگذارند.

از ساعت ۲۰:۵۱ اجرای مراسم به مهران مدیری سپرده شد و شهیدی‌‌فرد سن را ترک کرد.

سیمرغ بلورین « بهترین جلوه های بصری» در بخش سودای سیمرغ به وحید قطبی زاده برای فیلم «رُخ دیوانه» اهدا شد.
همچنین دیپـلم افتـخار «بهترین جلوه های بصری» به امیـررضا معتمـدی برای فیلم مـزارشریـف رسید.
گفتنی است، هیأت داوران در این بخش برای جلوه های ویژه میدانی نامزدی را معرفی نکرده است.

سیمرغ بلورین «بهترین طراحی صـحنه» در بخش سودای سیمرغ به محـسن نصراللهی برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» اهدا شد.

سیمرغ بلورین ” بهترین صـدابرداری ” به محـمود سـماک باشـی برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم رسید.
سیمرغ بلورین ” بهترین صـداگذاری ” نیز به بـهمن اردلان برای فیلم رُخ دیـوانه رسید.

سیمرغ بلورین ” بهترین مـوسیقـی متـن فیلم” به بهزاد عـبدی برای فیلم مـزار شـریف اهدا شد.

سیمرغ بلورین «بهترین چهره پردازی» در بخش سودای سیمرغ به مهـین نـویـدی برای فیلم «ایـران بـرگـر» اهدا شد.
بنا بر این گزارش، مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر هم اکنون در مرکزهمایش های برج میلاد در حال برگزاری است.
برای اهدا جوایز بهترین چهره پردازی، عبدالله اسکندری و رویا تیموریان روی سن آمدند.
در این بخش، سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی به مهین نویدی برای فیلم سینمایی «ایران برگر» اهدا شد.
او پس از دریافت جایزه اش، از هیات داوران جشنواره فجر تشکر کرد.

سیمرغ بلورین « بهترین تـدوین» در بخش سودای سیمرغ به نیـما جعفری جوزانی برای فیلم «عصر یخبندان» اهدا شد.
بنا بر این گزارش، مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر هم اکنون در مرکزهمایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

سیمرغ بلورین « بهترین طراحی لباس» در بخش سودای سیمرغ به جـهانگیـر میـرزاجـانی برای فیلم «خـداحافـظی طولانی» رسید.
بنا بر این گزارش، مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر هم اکنون در مرکزهمایش های برج میلاد در حال برگزاری است.
برای اهدا جوایز بهترین طراحی لباس و صحنه، محمد بزرگ نیا و پروین صفری روی سن آمدند.
صفری با ابراز خرسندی از اینکه جوایز دو همکارش را اعلام می کند، گفت که سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس به جهانگیر میرزاجانی برای فیلم «خداحافظی طولانی» اهدا می شود.
میرزاجانی پس از دریافت جایزه‌اش گفت: این جایزه را بعد از تشکر از هیات داوران، به پدر و مادرم تقدیم می کنم که صبوری را از آن ها یاد گرفتم.
او سپس از همه همکارانش و آتوسا قلم فرسایی و مشکین مهرگان تشکر کرد.

سیمرغ بلورین «بهترین بازیگر نقش مکمل زن» به سحـر دولـتشاهـی برای بازی در فیلم عصر یخبندان اهدا شد.
همچنین در این بخش از بازی مینـا سـاداتی در فیلم «عصر یخبندان» تقدیر شد.
بنا بر این گزارش، مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر هم اکنون در مرکزهمایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر که هم اکنون در سالن همایش های برج میلاد در حال برگزاری است، مجید مجیدی، کارگردان اثر سینمایی «محمد (ص)» روی سن حاضر شد و سیمرغ بلورینِ نیما جعفری جوزانی برای تدوین فیلم سینمایی «عصر یخبندان» حاضر شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، به بهمن زرین پور برای فیلم حکایت عاشقی رسید.

سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به هومن سیدی برای فیلم من دیگو مارادونا هستم رسید.

بخش فیلمنامه

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به رویا محقق برای نگارش فیلمنامه فیلم «دوران عاشقی» رسید.
دیپـلم افتـخار بهترین “فیلمنامه” به اصغر عبداللهی برای نگارش فیلمنامه فیلم خداحافظی طولانی اهدا شد.

بهترین کارگردانی

بلورین بهترین “کـارگردانی” به ابوالحسن داوودی برای فیلم رُخ دیوانه اهدا شد.
دیپلم افتخـار بهترین «کـارگردانی» به بهـرام تـوکلی برای فیلم «من دیه گو مارادونا» هستم اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش اول زن

با تقدیر از بازی لیلا حاتمی در فیلم دوران عاشقی و مهتاب کرامتی در فیلم عصر یخبندان هیأت داوران در این بخش یک دیپلم افتخار و یک سیمرغ بلورین اهداء کرد.
سیمرغ بلورین “بهترین بازیگر نقش اول زن” به بـاران کـوثـری برای فیلم کوچه بی نام اهدا شد.
دیپلم افتخـار “بهترین بازیگر نقش اول زن” نیز در مراسم اختتامیه سی وسومین جشنواره فیلم فجر به لیلا زارع برای فیلم شیفت شب رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تاپ ترجمه - ترجمه ی متون عمومی و تخصصی