Sunday , 24 June 2018 / یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
خانه / فناوری و اطلاعات / آموزش رایانه / منظور از KolibriOS چیست ؟

منظور از KolibriOS چیست ؟

منظور از KolibriOS چیست ؟Reviewed by نارچین on Jul 27Rating: 3.5منظور از KolibriOS چیست ؟KolibriOS يک سيستم عامل کم حجم و فوق العاده کوچک (x86) مخصوص سيستم هاي 32بيتي است که شروع پروژه اين سيستم عامل به سال 2004 بر مي‌گردد و بيشتر جامعه توسعه دهنده آن به اتحاد جماهير شوروي سابق بر ميگردد.
منظور از KolibriOS چیست ؟

منظور از KolibriOS چیست ؟

KolibriOS یک سیستم عامل کم حجم و فوق العاده کوچک (x86) مخصوص سیستم های ۳۲بیتی است که شروع پروژه این سیستم عامل به سال ۲۰۰۴ بر می‌گردد و بیشتر جامعه توسعه دهنده آن به اتحاد جماهیر شوروی سابق بر میگردد.

اما مهمترین خصیصه این سیستم عامل حجم بسیار کم و متحیر کننده آن است به طوری شما میتوانید آن را بر روی یک فلاپی دیسک کپی کرده و اجرا کنید.

جالب اینجاست که مدت زمان بوت شدن این سیستم عامل پس از روش شدن سیستم تنها ۴ ثانیه است !

KolibriOS تکه ای از یک برنامه نویسی متحیر کننده است. یک سیستم عامل با محیط گرافیکی کامل و ویرایشگرهای متنی ، شبکه ، بازی ، مرورگر ، رسانه ها و تعداد زیادی قابلیتهای مفید دیگر که همگی آنها در یک فلاپی ۱٫۴۴ مگابایتی قرار می‌گیرند !

KolibriOS نیازی به نصب ندارد … !

طریقه ی استفاده از این سیستم عامل فوق العاده و کم حجم:

۱- ازطریق برنامه Magic ISO ( هر برنامه که قادر به ساختن فایل های Imageرا داراست) ازش یه image بگیرید و از طریق همون برنامه یک دیسک بوتـــ بسازید و اون رو از طریق بوت کردن سیستم بالا بیارید.

۲- از طریق برنامه VMware که این برنامه توانایی اجرای سیستم عامل های دیگری به طور مجازی را رو داراست ، بدون اینکه سیستم تون رو ریستارت کنید از این سیستم عامل لذت ببرید !

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تاپ ترجمه - ترجمه ی متون عمومی و تخصصی