Tuesday , 17 July 2018 / سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷
خانه / مجله ی سلامت / اخبار پزشکی / فتق گردن و راه درمان آن

فتق گردن و راه درمان آن

فتق گردن و راه درمان آنReviewed by نارچین on Apr 29Rating: 2.0فتق گردن و راه درمان آنگردن انسان از 7 مهره تشکیل شده است. در بین این مهره های دیسک های وجود دارد که شبیه بالشتک هایی می باشد که وظیفه ی تقسیم نیروی وزن بین نقاط مختلف را بر عهده دارد. که پارگی و از بین رفتن دیسک که ریشه های عصبی موجود در کانال نخاعی می باشد باعث بوجود آمدن فتق می گردد.
فتق گردن و راه درمان آن

فتق گردن و راه درمان آن

فتق گردن چیست ؟

گردن انسان از ۷ مهره تشکیل شده است. در بین این مهره های دیسک های وجود دارد که شبیه بالشتک هایی می باشد که وظیفه ی تقسیم نیروی وزن بین نقاط مختلف را بر عهده دارد. که پارگی و از بین رفتن دیسک که ریشه های عصبی موجود در کانال نخاعی می باشد باعث بوجود آمدن فتق می گردد.

علائم فتق گردن چیست ؟

اغلب باعث درد دست، بی حسی و ضعف می شود. با گذشت زمان طناب فشرده سازی ستون فقرات در اثر فتق تحلیل رفته و در هنگام پایین آمدن از پله ها و یا راه رفتن مشکل ایجاد می کند.

علل ایجاد فتق گردن چیست ؟

ضربه هایی که در گذشته به گردن وارد شده است، پشت میز غذاخوری و یا میز کامپیوتر برای مدت طولانی و با حالتی نامناسب نشستن، ساختار استخوان های گردن و انحطاط دیسک با توجه به سن انسان و بیماری های روماتیسمی می توانند باعث ایجاد فتق گردن شوند.

روش های تشخیص فتق گردن ؟

دردهای فتق گردن به صورت ناگهانی شروع شده و بسیار شدید می باشد. معمولاً مکان دقیق این درد مشخص نیست ولی اغلب از قفسه سینه و پشت گردن احساس درد شروع می شود. عصبانی شدن های زیاد و بی موقع و درد در ریشه عصب و بی حالی و بی رمقی در انسان از علل فتق گردن می باشند. همچنین این بیماری باعث کاهش قدرت انسان در لحظه می شود.

با معاینه سطحی توسط پزشک می توان با ۸۰% دقت فتق را تشخیص داد که وجود دارد یا نه و در چه مرحله یا سطحی می باشد. برای تشخیص کامل و صحت فتق از عکسبرداری با اشعه X، CT اسکن، MRI، و تحقیقات رادیولوژی مانند EMG استفاده می کنند.

درمان پزشکی فتق گردن چیست؟

فتق گردن اگر بر نخاع و ریشه عصب فشار وارد نکند و سطح پایینی از بیماری باشد می توان آن را با ورزش دادن با آرامش و داروهای خاص درمان نمود. جلسات درمان فیزیکی فتق با توجه به شرایط درد و فتق می تواند تمام شده و یاادامه یابد که به تشخیص پزشک بستگی دارد.

عواملی که بیمار و پزشک را مجبور به جراحی می کند :

  • داروها و درمان های فیزیکی دیگر تاثیری در درد دست نداشته باشد.
  • ضعف در دست و بازو و بی حسی
  • عدم تعادل و عدم بهبود آن در مراحل اولیه ی درمان.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تاپ ترجمه - ترجمه ی متون عمومی و تخصصی