Monday , 16 July 2018 / دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / ساخت ماهیچه قلب با استفاده از تار عنکبوت

ساخت ماهیچه قلب با استفاده از تار عنکبوت

ساخت ماهيچه قلب با استفاده از تار عنكبوتReviewed by نارچین on Apr 26Rating: 2.0ساخت ماهيچه قلب با استفاده از تار عنكبوتبه نقل از شبکه خبری يورونيوز دانشمندان آلمانی با توجه به محکمی تار عنکبوت و استفاده‌اي که اين نوع تار مي‌تواند در زندگي انسان داشته باشد اکنون به فکر ساخت نوع مصنوعي آن افتاده‌اند.

دانشمندان آلمانی تارهای عنکبوت مصنوعی تولید کردند که قصد دارند از این دستاورد برای ترمیم و ساخت بافت ماهیچه‌های قلب، پوست و بافت‌های عصبی استفاده کنند.

ساخت ماهیچه قلب با استفاده از تار عنکبوت

ساخت ماهیچه قلب با استفاده از تار عنکبوت

به نقل از  شبکه خبری یورونیوز دانشمندان آلمانی با توجه به محکمی تار عنکبوت و استفاده‌ای که این نوع تار می‌تواند در زندگی انسان داشته باشد اکنون به فکر ساخت نوع مصنوعی آن افتاده‌اند.

تارعنکبوت یکی از مواد بسیار محکم در جهان است که حاصل ۴۰۰ میلیون سال تکامل است.

اکنون دانشمندان بایروت آلمان از طریق باکتری‌هایی که در روده انسان و حیوانات وجود دارد توانسته‌اند تارهای عنکبوت مصنوعی بسازند.

توماس شویبل یکی از پژوهشگران آلمانی می‌گوید: ویژگی‌های خاص فیبر عنکبوت به دلیل محکمی بسیار بالا و در عین حال انعطاف پذیری آن است. برای پاره کردن یک رشته تار عنکبوت باید مقدار زیادی انرژی مصرف کرد.

نمونه‌های اولیه تارهای عنکبوتی که به طریق مصنوعی به دست آمده‌اند بسیار براق و سفید است.

توماس شویبل می گوید: هنوز مشخص نیست از این تارها چه استفاده‌ای می‌توانیم برد اما این را می‌دانیم که از طریق باکتری مواد و محصولات مختلفی از جمله کرم‌های دست و پا و مواد آرایشی و پزشکی به دست می آید.

دانشمندان اکنون در این اندیشه هستند که از طریق ترکیب همین تارهای عنکبوت مصنوعی با یاخته‌های موش (سلول های موش)، یاخته‌های زنده‌ای تولید کنند که بتواند ماهیچه‌های قلب، پوست و بافت‌های عصبی را ترمیم و بسازد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تاپ ترجمه - ترجمه ی متون عمومی و تخصصی